Blog kategorie
Promocje
Smartfon Huawei Y5  2018 2 GB  16 GB Czarny Klasa A
Smartfon Huawei Y5 2018 2 GB 16 GB Czarny Klasa A

-85.05 zł

189,00 zł
103,95 zł
szt.
Smartfon Apple iPhone 8 64GB Silver  Klasa A
Smartfon Apple iPhone 8 64GB Silver Klasa A

-100.00 zł

659,00 zł
559,00 zł
szt.
Laptop Lenovo ThinkPad T470s i5-7300U 8GB 256GB SSD 14" FHD Klasa A
Laptop Lenovo ThinkPad T470s i5-7300U 8GB 256GB SSD 14" FHD Klasa A

-100.00 zł

989,00 zł
889,00 zł
szt.
Laptop Lenovo ThinkPad T470s i5-7300U 8GB RAM 256GB SSD 14" FHD Klasa B
Laptop Lenovo ThinkPad T470s i5-7300U 8GB RAM 256GB SSD 14" FHD Klasa B

-50.00 zł

839,00 zł
789,00 zł
szt.
Jaki laptop poleasingowy – ranking 2023

Jaki laptop poleasingowy – ranking 2023

Kupno urządzeń z drugiej ręki jest coraz chętniej stosowaną praktyką, gdy nadchodzi potrzeba wymiany sprzętu. Wybór laptopa, czy komputera stacjonarnego, to jednak duże wyzwanie. Analiza specyfikacji powinna bowiem przebiegać podobnie, niezależnie od tego, czy to nowe urządzenie, czy używany komputer.

Zależnie wzrostu od oczekiwań, jakie będziemy stawiali przed urządzeniem na co dzień, cena i jakość komponentów stosunkowo będą rosły. By cieszyć się pełną funkcjonalnością komputera, warto zastanowić się nad wszystkimi aspektami. Jaki zatem laptop poleasingowy wybrać? Pomóc w tym może ranking laptopów poleasingowych 2023.

laptop poleasingowy

Czy używany laptop to dobry wybór?

Przeróżne sytuacje sprowadzają nas do konieczności zakupu, lub wymiany sprzętu. Może być to spowodowane nagłą awarią, czy znacznym starzeniem się komponentów naszego dotychczasowego urządzenia. Zakup wydajnego modelu z salonu, często wiąże się ze sporym kosztem, dlatego tak chętnie sięgamy po używane komputery, czy laptopy poleasingowe. To świetne rozwiązanie, zarówno dla firm, jak i osób prywatnych, które poszukują dobrej jakości, wydajnego urządzenia w niskiej cenie.

Jeśli nie potrzebujesz specjalistycznego urządzenia, do bardzo zaawansowanych programów, będą one odpowiednim wyborem. Pozwalają bowiem na zakup wysokiej jakości sprzętu, ze znacząco lepszym stosunkiem ceny do jakości. Używane urządzenia od osób prywatnych, które znajdziemy na portalach aukcyjnych, wiążą się jednak z dużym ryzykiem. W przypadku zakupu, nie mamy bowiem pewności co do stanu technicznego, czy historii. Nie jest on również podparty gwarancją. W odróżnieniu do nich, na aukcje poleasingowe trafiają urządzenia odpowiednio zweryfikowane i przetestowane, których gwarancja obejmuje okres od 12 do 36 miesięcy. To podstawowa różnica, pomiędzy laptopem używanym, a poleasingowym. Istnieje jednak szereg innych powodów, dla których sprzęty poleasingowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Dlaczego laptop poleasingowy?

Idealnym rozwiązaniem, gdy poszukujemy dobrego laptopa w dobrej cenie, mogą okazać się laptopy poleasingowe. Są one przedstawicielami biznesowych modeli najlepszych marek. Wśród aukcji znaleźć możemy najpopularniejsze serie: Dell Latitude, czy Lenovo ThinkPad, a nawet poleasingowe MacBooki Pro od Apple. Ich cena zależy głównie od jakości podzespołów, czy stopnia eksploatacji urządzenia. Przeważnie, podczas umowy leasingowej, użytkowane były w biurach, do korzystania z pakietu Office, czy wyszukiwania informacji w sieci. Oznacza to, że ich stan jest zazwyczaj niewiele gorszy od nowych modeli. Większość firm wybiera dla swoich pracowników wyłącznie sprzęt z najwyższej półki, wyróżniających się nieprzeciętnymi parametrami. Są to więc bardzo wydajne, wytrzymałe na uszkodzenia laptopy biznesowe, dostosowane do niezawodnej pracy. Diabeł jednak tkwi w szczegółach, więc to, czy warto kupić laptop poleasingowy, zależne jest od kilku czynników.

Co warto sprawdzić przed zakupem laptopa poleasingowego?

Zakup używanego laptopa niesie za sobą pewne ryzyko, dlatego warto zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo. Poszukiwania sprzętu powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego sprzedawcy. Gdzie zatem kupić laptop poleasingowy?

Najłatwiejszym sposobem będzie sprawdzenie ofert serwisów komputerowych, które we współpracy z leasingodawcami, zajmują się profesjonalną odsprzedażą urządzeń, pochodzących z zakończonych umów wynajmu. Proces zakupu laptopa poleasingowego, podobnie jak całej reszty używanej elektroniki, należy opierać na dokładnym sprawdzeniu historii sprzętu i analizie stanu technicznego.

Istnieje mnóstwo aspektów, którym należy się przyjrzeć i szczegółów, które mogą nam wiele powiedzieć. Przykładowo pierwotne miejsce i sposób użytkowania laptopa informuje nas nie tylko o potencjalnym stopniu eksploatacji, ale również o predyspozycjach urządzenia. Otrzymujesz zatem wskazówkę, czy model sprosta wyzwaniom, jakie planujesz przed nim postawić.

Podpowiedź, odnośnie stanu technicznego znajduje się również w wyglądzie zewnętrznym danego modelu. W większości spodziewać się możesz drobnych rys, zadrapań, czy lekko wytartych klawiszy, które wynikają ze zwyczajnych śladów użytkowania. Nie jest to absolutnie sygnałem alarmowym, a wręcz potwierdzeniem, że urządzenie niezawodnie sprawdziło się w pracy. Nawet wytrzymałe urządzenia Dell, czy Lenovo mogą posiadać swoje wady, które powstały na przestrzeni lat.

Poleasingowy sprzęt, prócz drobnych rys, czy wytartej klawiatury wymaga sprawdzenia stanu matrycy, bowiem na skutek wielogodzinnej pracy, pojawić się mogą martwe pixele. To również nie skreśla urządzenia, ale może stanowić już pewną niedogodność. Jeśli jednak zauważysz pęknięcia, lub braki w obudowie, może to być powiązane z upadkiem laptopa, co prawdopodobnie wpłynęło na jego podzespoły. By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości, warto zakupić używany laptop z gwarancją, pozwoli to uzyskać szybką i sprawną pomoc, gdy stan zakupionego urządzenia się pogorszy.

Ranking laptopów poleasingowych 2023

Kupno poleasingowego laptopa wymaga dokładnej analizy jego specyfikacji. Wrzucenie wszystkich modeli laptopów w jeden worek, okazać się może strzałem w kolano. Warto zatem określić swoje potrzeby i oczekiwania względem urządzenia. Wiedząc, czego szukasz, znacznie zawęzisz obszar ofert do sprawdzenia, a także zminimalizujesz niepotrzebne koszty.

Jaki używany laptop kupić do pracy?

Coraz częściej, zamiast komputerów stacjonarnych, przedsiębiorcy stawiają na mobilne laptopy biznesowe. Dają one większą swobodę, zarówno w biurze, jak i w podróży. Takie urządzenie przede wszystkim powinno być solidne, wytrzymałe na uszkodzenia i oferować szeroką funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest również ergonomia danego modelu, która prócz komfortu zapewnia większą wydajność pracownika. Niezawodność zawdzięczają między innymi obudowie wykonanej z aluminium, włókna węglowego, czy stopu magnezu. Laptopy biznesowe stanowią ponad 80% wszystkich aukcji poleasingowych. Możemy zatem przebierać w ofertach znanych producentów, gwarantujących najwyższą jakość.

Poleasingowy Lenovo ThinkPad

To jedna z najbardziej wytrzymałych na świecie serii laptopów. Są swego rodzaju wizytówką marki Lenovo, dedykowaną klientom biznesowym. Pod skromnym designem, kryje się solidna obudowa i mocne podzespoły. Elementem wzmacniającym bezpieczeństwo jest system Active Protection, który umożliwia poprawne ustawienie głowicy dysku twardego, w chwili, gdy zostanie wykryty wstrząs. Urządzenia posiadają wodoodporną klawiaturę, która wyposażona jest w manipulator punktowy TrackPoint. Popularność zawdzięcza również odpowiedniemu stosunkowi jakości do ceny. Za poleasingowe Thinkpady zapłacimy od 600 do 3000 zł , w zależności od ich parametrów.

[product search="Laptop Lenovo ThinkPad Klasa" limit="4" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Poleasingowy Dell Latitude

Dell Latitude to topowy laptop, przeznaczony do pracy. Rodzina Dell Latitude, dzięki czarnej, smukłej obudowie idealnie odzwierciedla prosty, biznesowy charakter. Seria stanowi najpoważniejszą konkurencję dla modeli ThinkPad i EliteBook od HP . Obudowy laptopów wykonane są z najwyższej klasy tworzyw, spotkać można także dodatkowe wzmocnienia z magnezu lub włókna węglowego. W przeciwieństwie do innych serii Della, konstrukcja notebooków Latitude nie zmienia się diametralnie, dzięki czemu możliwa jest wymiana podzespołów pomiędzy modelami. Laptopy Dell Latitude dają duże możliwości konfiguracji. Co istotne, seria jest zróżnicowana także pod względem cenowym. Poleasingowe modele można zakupić już od 600 zł.

[product search="Laptop Dell Latitude Klasa" limit="4" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Poleasingowy HP EliteBook

Seria urządzeń pojawiła się, podobnie jak Latitude i ThinkPad w 2008 roku. Są to jedne z tańszych modeli biznesowych. Nie ustępują jednak standardami odporności na temperatury, czy uszkodzenia innym przedstawicielom klasy. Obudowy urządzeń serii EliteBook wykonane są ze stopów magnezu i aluminium, co sprawia, że poziom wykończenia jest na naprawdę wysokim poziomie i zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Dyski twarde wyposażone są natomiast w system chroniący głowice, w momencie nagłej zmiany położenia. We wnętrzu laptopa znajdują się wydajne podzespoły, co ważne w przypadku komputerów mobilnych, w parze z bardzo dobrą wydajnością idzie również długi czas pracy na baterii. Standardem jest też oświetlana klawiatura laptopa, za pomocą umiejscowionych diod Led. Warto wspomnieć również o wyglądzie serii laptopów HP EliteBook. Marka swój design opiera na prostym wzornictwie i klasycznej kolorystyce. Ceny Laptopów poleasingowych HP Elitebook nie przekraczają średnio 2500 zł.

[product search="Laptop HP EliteBook Klasa" limit="4" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Jaką specyfikację powinien mieć dobry laptop?

Analiza specyfikacji laptopa powinna przebiegać podobnie, niezależnie od tego czy to nowe urządzenie, czy używany komputer.

Energooszczędne podzespoły

Laptop powinien zapewniać minimum 8 godzin nieprzerwanej pracy, bez konieczności ładowania. Pomóc w tym może energooszczędny procesor, zapewniający jednocześnie obsługę kilku programów i aplikacji jednocześnie. Optymalnym wyborem będzie czterordzeniowy procesor z rodziny Intel Core z literką U na końcu nazwy. Najbardziej uniwersalne są urządzenia wyposażone w Intel Core i5. Do podstawowych zadań, jak obsługa pakietu office bez problemu sprawdzi się również Intel Core i3.

Funkcjonalność laptopa

Powinniśmy zwrócić również uwagę na dostępne w laptopie porty. Zwiększają one bowiem funkcjonalność i pozwalają w pełni wykorzystywać jego możliwości. Standardowo laptop powinien mieć choć jedno gniazdo USB 3.0 lub 3.1, złącze Thunderbolt, HDMI lub Displayport, RJ45, czytnik kart pamięci i wejścia audio. Dopełnieniem powinny być szerokie opcje łączności bezprzewodowej, na czele z szybkim Wi-Fi.

Przyspieszenie laptopa

Szybkość działania uzależniona jest w znacznej mierze od pamięci i mocy procesora. Dlatego powinniśmy wybierać modele o jak największej pamięci operacyjnej ram. Absolutnym minimum jest obecnie 4GB RAM, o typie pozwalającym na wyższą przepustowość i niższy pobór mocy, jak DDR4. Dobrze też, by istniała możliwość zainstalowania dodatkowych kości pamięci. Dzięki temu, jeśli wydajność okaże się nie wystarczająca, nic nie stoi na przeszkodzie, by ją poprawić. Laptop do pracy potrzebuje też szybkiego dysku. Obecnie prym wiodą dyski SSD, które są cichsze, mniej zawodne i znacznie szybsze od HDD. Sugerowana pojemność poleasingowych laptopów z tej półki oscyluje pomiędzy 256 a 512GB.

Używany laptop z systemem Windows 10

W laptopach poleasingowych dostępnych na rynku, niemal każdy wyposażony jest w system operacyjny Windows 10 pro lub home. Wyjątkiem są poleasingowe MacBooki, które działają pod Mac OS, cenionego za stabilną i wydajną pracę.

Ekran laptopa

Rozdzielczość Full HD i matowa matryca zapewniają dobrą jakość obrazu, pozbawionego odblasków. Jeśli laptop służyć będzie wyłącznie do obsługi aplikacji biurowych i mało wymagających programów, to w zupełności wystarczą układy graficzne zintegrowane z procesorem – Intel UHD Graphics lub AMD Radeon Vega.

 

Przewodnik po laptopach poleasingowych:

Laptop poleasingowy, czy warto kupować?

Laptop nowy, czy poleasingowy?

Laptop poleasingowy – co to znaczy?

Gdzie kupić laptop poleasingowy?

W zespole Otokomputery, Natalia jest osobą odpowiedzialną za merytoryczną wartość strony i aktywność w social mediach. Jako redaktor Otokomputery, przygotowuje opisy produktów, kategorii, jak również opracowuje artykuły, czy poradniki komputerowe na firmowym blogu. Recenzuje również nowości technologiczne, prowadzi rankingi komputerów, laptopów i telefonów, a także akcesoriów komputerowych. Lubi to co robi, a swoje teksty pisze przede wszystkim w oparciu o dokładny reaserch, dopracowując każdy szczegół. Stawia na ciągły rozwój, zgłębianie wiedzy o sprzęcie komputerowym i poszerzanie zakresu kompetencji. Prywatne zainteresowania w zakresie psychologii i umiejętności artystyczne z powodzeniem wykorzystuje w pracy, tworząc content przyjazny dla czytelnika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl