Procesor w komputerze poleasingowym

W komputerach stacjonarnych znajdziemy zazwyczaj dużo wydajniejsze podzespoły niż w przypadku laptopów. Jednym z nich jest procesor, który pełni wiele kluczowych funkcji, odpowiada między innymi za pobieranie i interpretację danych, oraz wykonywanie wszelkich poleceń. Zakup komputera kojarzony jest zatem z szczegółowym sprawdzaniem specyfikacji. Decyzję podejmujemy często, kierując się właśnie procesorem, który producent zastosował w danym modelu. Zadanie nie jest jednak tak proste, szczególnie dla mało doświadczonych użytkowników. Wymagania co do procesora powinniśmy bowiem ustosunkować do zastosowania komputera. W naszej ofercie, znajdziesz urządzenia, wyposażone zarówno w procesory z rodziny intel Core i3, i5, i7, czy i9, intel Celeron, czy AMD

FILTROWANIE
Komputer Apple iMac 27" i5-4670 8GB RAM 1000 GB HDD Late 2013 AiO A1419 Klasa B

Komputer Apple iMac 27" i5-4670 8GB RAM 1000 GB HDD Late 2013 AiO A1419 Klasa B

Producent: Apple
Cena: 1 699,00 zł
szt.

zobacz więcej

Komputer Dell Optilex 7010 Intel Core i7 3770 8 GB RAM 180 SSD DVD+WiFi

Komputer Dell Optilex 7010 Intel Core i7 3770 8 GB RAM 180 SSD DVD+WiFi

Producent: Dell
Cena: 575,00 zł
szt.

zobacz więcej

Komputer Dell Optilex 7010 Intel Core i7 3770 8 GB RAM 180 SSD DVD+WiFi

Komputer Dell Optilex 7010 Intel Core i7 3770 8 GB RAM 180 SSD DVD+WiFi

Producent: Dell
Cena: 575,00 zł
szt.

zobacz więcej

Komputer Lenovo THINKSMART HUB 500  i5 7500T 8GB RAM 128 GB NVME

Komputer Lenovo THINKSMART HUB 500 i5 7500T 8GB RAM 128 GB NVME

Producent: Lenovo
Cena: 2 199,00 zł
szt.

zobacz więcej

Komputery Dell Optiplex  7010 Intel Core i3 3220 4GB 128 GB SSD DVD + WiFi

Komputery Dell Optiplex 7010 Intel Core i3 3220 4GB 128 GB SSD DVD + WiFi

Producent: Dell
Cena: 375,00 zł
szt.

zobacz więcej

Procesor w komputerze poleasingowym

Procesor, jako układ scalony CPU, opowiada za większość wykonywanych przez komputer zadań. Współcześnie zbudowane są z wielu rdzeni, które umożliwiają rozwiązywanie wielu skomplikowanych obliczeń, ale również dysponują podręczną pamięcią, czy układem graficznym. Im układ ten jest bardziej skomplikowany, tym jest wydajniejszy, jednak kosztem energooszczędności i wysokiej ceny urządzenia.

Komputer poleasingowy z zintegrowanym układem graficznym

Niektóre z procesorów, wyposażone są w zintegrowany układ graficzny. Ta podstawowa jednostka sprawdzi się w codziennych, mało wymagających zadaniach domowych, takich jak przeglądanie internetu, czy oglądanie filmów z przyjaciółmi.  W procesorach z rodziny intel jest to UHD Graphics, jednak w wydajniejszych jednostkach zauważyć możemy Intel Iris, bądź Iris Pro Graphics. Natomias procesory AMD oferują całkiem dobry układ Radeon, stosowany W amd Ryzen. Taki układ pozwoli nawet na zaawansowaną rozrywkę.

Procesor a zastosowanie komputera

To jaki procesor wybierzemy, w głównej mierze powinno opierać się na naszych potrzebach. Zastosowanie komputera będzie więc kluczowym aspektem w wyborze odpowiedniego procesora.

Procesor do pracy i domu

W przypadku mniej skomplikowanych zadań, jak przeglądanie internetu, czy obsługa pakietu office, wystarczy nam podstawowy 4 rdzeniowy model, jak intel core i3, lub uniwersalny intel core i5. W przypadku używanych komputerów do pracy, czy do domu możemy pozwolić sobie na zintegrowaną kartę graficzną. Komputer ten będzie przede wszystkim bardzo energooszczędny, a jego cena korzystna dla przeciętnego użytkownika.

Procesor dla profesjonalistów

Profesjonaliści potrzebują specjalistycznego oprogramowania i wymagających aplikacji. Podobnie jak gracze, którzy od swoich urządzeń wymagają nieprzerwanej rozrywki. Potrzebne jest więc tutaj zastosowanie modelu o co najmniej 6 rdzeniach. Przykładem może być intel Core i5, czy i7 , a także AMD Ryzen 5, lub 7. Jednostki te oferują bowiem bezkonkurencyjne osiągi, co znacznie przyspieszy wykonywanie wszystkich poleceń. Niestety są to mniej energooszczędne urządzenia, zazwyczaj w cenie przekraczającej 2000zł.

Jak interpretować częstotliwość tankowania ?

Częstotliwość taktowania wyrażana w MHz lub GHz, odpowiada za moc obliczeniową procesora.
Podawana jest zazwyczaj w postaci taktowania bazowego, lecz posiada tryb turbo. Tryb turbo boost od intela, czy Turbo Core od AMD jest jednak ograniczony dopuszczalnym poborem energii i temperatury, więc zależny jest od obciążenia układu. Dlatego tak ważna, podczas skomplikowanych operacji, jest ilość rdzeni. Przy obciążeniu większej liczby rdzeni jest ono mniejsze, a przy obciążeniu mniejszej liczby odpowiednio większe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl