do kasy suma: 0,00 zł
Komputer poleasingowy, co to znaczy?
Komputer poleasingowy, co to znaczy?

Komputer poleasingowy, co to znaczy?

W XXI wieku, komputery towarzyszą nam od najmłodszych lat, pomagając w edukacji, by później uczestniczyć w naszej codziennej pracy i rozrywce. Niestety, ceny elektroniki w ostatnich latach rosną tak szybko, że nie każdy może pozwolić sobie na zakup nowego modelu. Nie każdy też chce, bowiem coraz popularniejsze staje się nabywanie komputerów z drugiej ręki. Wśród nich prym wiodą komputery poleasingowe, które stanowią co najmniej połowę aukcji używanej elektroniki. Co to jest komputer poleasingowy? I co stoi za jego popularnością? Tego dowiesz się, czytając ten poradnik.

Komputery poleasingowe, co to – definicja

Przeglądając aukcje używanych sprzętów komputerowych natrafić możesz na modele poleasingowe. Jak sama nazwa wskazuje, Komputery poleasingowe, to urządzenia pochodzące z zakończonych umów leasingowych. Jednak jak przekłada się to na fakty? Faktem jest, że podczas dwóch, czy trzech lat użytkowania stacjonarnych komputerów przez firmy, nie zostały one mocno wyeksploatowane. Ich dobry stan gwarantują również zastrzeżenia w umowie leasingowej, które dokładnie określają dopuszczalny sposób użytkowania komputera, czy stan w jakim poleasingowy komputer ma wrócić do leasingodawcy. Z powodzeniem zatem kwalifikują się do dalszej odsprzedaży na rynek wtórny. Komputery poleasingowe najlepszych producentów, jak Dell, Lenovo, czy HP trafiają zatem do profesjonalnych outletów komputerowych, by następnie zostać dokładnie sprawdzone i odnowione. Finalnie wystawiane są one na aukcje poleasingowe, na których zakupić komputer może zarówno użytkownik prywatny, jak i kolejne przedsiębiorstwo.

Komputer poleasingowy a używany różnice

Podstawową różnicą pomiędzy stacjonarnym komputerem używanym, a poleasingowym modelem, jest kwestia gwarancji. Podczas zakupu używanych urządzeń elektronicznych, takich jak sprzęt komputerowy, ważne jest, by zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo. Gwarancja jest bowiem nie tylko potwierdzeniem dobrego stanu urządzenia, ale również ewentualnym wsparciem w przypadku awarii. Komputer poleasingowy z gwarancją, będzie rozsądniejszym wyborem również pod względem znajomości historii urządzenia. Używane komputery z prywatnych rąk, mogły być użytkowane w przeróżny sposób, w konsekwencji prowadząc do możliwych uszkodzeń poszczególnych podzespołów. Charakter pracy również wiele mówi nam o predyspozycjach potencjalnego komputera  stacjonarnego. Poleasingowe modele stworzone zostały do zastosowań biznesowych, co oznacza, że ich obudowa i podzespoły zostały dostosowane do pracy, często w wielu programach jednocześnie, przez co najmniej osiem godzin dziennie. Wydajność i wytrzymałość najlepszych marek komputerów poleasingowych, potwierdzone zostały latami efektywnej pracy, a także serią testów, przeprowadzonych przez serwisy komputerowe, zajmujące się odsprzedażą. W przypadku komputerów od prywatnych sprzedawców, zakup jest ryzykowny, a faktyczny stan urządzenia to zagadka.

Stacjonarny komputer, czy laptop poleasingowy?

Kluczowym wyborem podczas zakupu urządzenia do pracy, nauki, czy rozrywki, jest decyzja, czy postawić na komputer stacjonarny, czy laptop. Nie mamy dla Ciebie jednoznacznej odpowiedzi, która z marszu rozwiązałaby Twój problem. Wybór bowiem powinieneś opierać na dokładnej analizie indywidualnych potrzeb, a także wad i zalet każdego z urządzeń.

Laptop poleasingowy zamiast komputera stacjonarnego

Dynamicznie rozwijająca się technologia wyprowadziła laptopy do tego momentu, w którym spokojnie mogą dorównać stacjonarnym modelom, mocą podzespołów. Stanowią zatem uniwersalne rozwiązanie, spełniające zarówno funkcję klasycznego komputera, jak i mobilnego urządzenia, które zabierzemy ze sobą w podróż, czy na uczelnię. Jednak jak każdy, Laptopy poleasingowe, mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Przykładowo notebook jest kompaktowy i możesz go zabrać niemal wszędzie, jednak nie ma tak szerokich możliwości konfiguracji podzespołów, jaki oferuje komputer stacjonarny. Poleasingowe laptopy są energooszczędne i ciche, a do ich użytkowania nie potrzebujemy stałego dostępu do prądu, jednak wiąże się to z narażeniem baterii i systemu chłodzenia  na eksploatację – w konsekwencji kosztownym serwisem. Jeśli jednak zależy Ci na mobilności komputera, to uniwersalny Thinkpad, czy poleasingowy Dell Latitude okażą się idealnym rozwiązaniem.

Stacjonarny komputer poleasingowy zamiast laptopa

Nadal, za najlepszy wybór do pracy biurowej, czy grania w najnowsze gry, uważane są komputery stacjonarne. Udostępniają one bowiem nieograniczone możliwości rozbudowy i unowocześniania, wysoką wydajność, czy dużą liczbę portów. Jednak musimy liczyć się z tym, że poleasingowy komputer stacjonarny, nie nadaje się do używania go w podróży, zajmuje też o wiele więcej miejsca na biurku, niż laptop. Zatem jeśli urządzenie ma służyć Ci głownie do pracy w domu lub w biurze, komputer stacjonarny z outletu okaże się rozsądniejszym wyborem.

Czy warto zakupić poleasingowy komputer?

Jak widzisz, zakup konkretnego komputera zależy głownie od tego, czego potrzebujesz i jak planujesz z niego korzystać. Wiesz też, jak wydajne są poleasingowe modele biznesowe i co odróżnia je od używanych modeli. Czy warto kupić komputer poleasingowy? Oczywiście, że tak! Jednak zwróć uwagę nie tylko na specyfikację urządzenia, ale również jaką opinią cieszy się dany sprzedawca. Opinie byłych klientów wiele mogą powiedzieć o jakości usług i oferowanego sprzętu. Nie zapominaj jednak o wcześniej wspomnianej gwarancji, czy szczegółowym opisie stanu urządzenia. Profesjonalne outlety komputerowe, jak Otokomputery, zapewniają gwarancję sprzętu poleasingowego nawet na 12 miesięcy.

Skorzystaj także z pozostałych poradników komputerowych:

Laptop poleasingowy, czy warto kupować?

W zespole Otokomputery, Natalia jest osobą odpowiedzialną za merytoryczną wartość strony i aktywność w social mediach. Jako redaktor Otokomputery, przygotowuje opisy produktów, kategorii, jak również opracowuje artykuły, czy poradniki komputerowe na firmowym blogu. Recenzuje również nowości technologiczne, prowadzi rankingi komputerów, laptopów i telefonów, a także akcesoriów komputerowych. Lubi to co robi, a swoje teksty pisze przede wszystkim w oparciu o dokładny reaserch, dopracowując każdy szczegół. Stawia na ciągły rozwój, zgłębianie wiedzy o sprzęcie komputerowym i poszerzanie zakresu kompetencji. Prywatne zainteresowania w zakresie psychologii i umiejętności artystyczne z powodzeniem wykorzystuje w pracy, tworząc content przyjazny dla czytelnika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl