do kasy suma: 0,00 zł
Gdzie kupić komputer poleasingowy?
Gdzie kupić komputer poleasingowy?

Gdzie kupić komputer poleasingowy?

Klasycznym wyborem do biur, czy do domowego stanowiska gamingowego są komputery stacjonarne. Najnowsze modele biznesowe, czy komputery do gier, mogą jednak znacznie obciążyć nasz budżet. Dlatego tak popularne stały się używane urządzenia, w szczególności sprzęty poleasingowe, które pozwalają zaoszczędzić do 70% kosztów zakupu nowego komputera, przy jednoczesnym zachowaniu gwarancji. To bardzo korzystne rozwiązanie, jednak warto decyzje opierać na dokładnym rozeznaniu w temacie, czym jest i gdzie kupić komputer poleasingowy.

Komputer poleasingowy – definicja

Inżynierowie firm takich jak Dell, Hp, Lenovo, czy Fujitsu tworząc linie biznesowe, wiedzą, że by wyprodukować maszyny do długiej, niezawodnej i wydajnej pracy, muszą zastosować materiały najlepszej jakości. Dlatego w dniu premiery taki komputer może kosztować sporą sumę. Z tego powodu wiele przedsiębiorstw decyduje się, na rozłożenie kosztów w czasie, dzięki umowie leasingowej, która formą przypomina umowę dzierżawy. Zawierana jest między leasingobiorcą a leasingodawcą najczęściej na okres 24 miesięcy. Zatem komputery poleasingowe stanowią używany sprzęt z zakończonych umów leasingowych, który skrojony jest pod użytkowników biznesowych. Po zakończeniu umowy, urządzenia zostają zwrócone właścicielowi, by następnie zostały wykupione przez outlety komputerowe. Pozwala to na zakup urządzeń po leasingu zarówno osobom prywatnym, jak i kolejnym firmom. Co więcej zanim trafią na aukcję, zostają poddane serii testów, wykonanej w profesjonalnych serwisach komputerowych, które klasyfikują ich stan techniczny i kondycję. Są to zatem dużo bezpieczniejsze komputery, niż te sprzedawane z prywatnych rąk, czy w lombardzie.

Gdzie kupować komputery poleasingowe?

Wraz ze wzrostem świadomości, czym są komputery poleasingowe i jakie korzyści za sobą niosą, wzrasta ich popularność. W rezultacie na rynku pojawia się coraz więcej ofert komputerów stacjonarnych, pochodzących właśnie, z zakończonych umów leasingowych. Jednak należy pamiętać, iż w dalszym ciągu są to urządzenia używane, dlatego warto racjonalnie podejść do kwestii tego, jaki komputer i gdzie kupić. W sieci widnieje mnóstwo sklepów komputerowych, w których ofercie znajdziemy sprzęt poleasingowy, jednak nie wszystkie godne są Twojej uwagi. W celu filtracji, w pierwszej kolejności rozeznaj się w opiniach byłych klientów. Opinie o komputerach poleasingowych, oferowanych przez danego sprzedawcę z łatwością odnajdziesz na portalach aukcyjnych, w wizytówce google, a nawet na portalach społecznościowych. Staraj się również wybierać sklepy, które oferują doradztwo, ale przede wszystkim dokładnie sprawdzają każde urządzenie, odnawiają je oraz wymieniają podzespoły. Co jeszcze koniecznie musi zapewnić Ci sprzedawca?

Komputery poleasingowe z gwarancją

Podstawą bezpiecznych zakupów elektroniki jest gwarancja, która chroni konsumenta, przed nieoczekiwaną awarią – zupełnie tak, jak w przypadku nowych urządzeń. To ona powinna być jednym z głównych wyznaczników, przy wyborze odpowiedniego outletu. Pozwala na bezproblemową naprawę urządzenia, lub wymianę na nowe. W przypadku modeli od prywatnych sprzedawców, pozbawieni jesteśmy tej możliwości.

Darmowa dostawa i zwroty w outlecie komputerowym

Ci, którzy kupują online, wiedzą dokładnie, jak ważna jest procedura zwrotów. Warto zabezpieczyć swoje interesy zawczasu, gdyż brak możliwości bezpłatnego zwrotu towaru, może być uciążliwy. Zaufany sklep, to taki, który jasno i czytelnie przedstawia klientom swój regulamin, dzięki czemu wiesz dokładnie jakie prawa Ci przysługują. Ciekawym dodatkiem jest również darmowa dostawa, która pozwoli zaoszczędzić nam na kosztach kuriera.

Komputery poleasingowe Gdańsk

Szukając używanego komputera w okolicy Trójmiasta, możemy natrafić na stacjonarne sklepy komputerowe. Największą popularnością jednak cieszą się zakupy online, które dokonamy na terenie całego kraju, niezależnie, czy szukamy komputera w Warszawie, w Toruniu, Poznaniu, czy Wrocławiu. Outlet online, taki jak Otokomputery dostarczy Twój komputer gdziekolwiek chcesz.

Co sprawdzić przed zakupem komputera poleasingowego?

Poza wybraniem odpowiedniego sprzedawcy, czeka nas jeszcze kilka ważnych decyzji do podjęcia. Powinniśmy bowiem, zaraz po wybraniu konkretnego sklepu, zacząć od dokładnej analizy naszych potrzeb, tak by moc do nich dopasować urządzenie. Jeśli nie masz jednak pewności, co do konkretnych preferencji, warto, byś skorzystał z pomocy doradcy, który odpowie na wszystkie Twoje pytania. To, czy warto kupić komputer poleasingowy, zależy bowiem od tego, jak się do tego przygotujemy.

Kondycja komputera poleasingowego

Nawet na podstawie samego wyglądu, wywnioskować możemy, w jaki sposób komputer był użytkowany, a także oszacować jego stan techniczny. Te wyglądające niemal jak nowe, często nie są wyeksploatowane, posiadają więc bardzo wydajny dysk i nie są przeciążone pracą. Jednak należy pamiętać, iż jest to nadal używany sprzęt i drobne rysy, czy wgniecenia obudowy nie stanowią o zniszczeniu sprzętu, a mogą znacząco obniżyć cenę. Wystrzegaj się jednak pęknięć, gdyż może to oznaczać, że komputer poleasingowy uległ upadkowi, który mógł uszkodzić podzespoły, lub konstrukcję urządzenia.

W zespole Otokomputery, Natalia jest osobą odpowiedzialną za merytoryczną wartość strony i aktywność w social mediach. Jako redaktor Otokomputery, przygotowuje opisy produktów, kategorii, jak również opracowuje artykuły, czy poradniki komputerowe na firmowym blogu. Recenzuje również nowości technologiczne, prowadzi rankingi komputerów, laptopów i telefonów, a także akcesoriów komputerowych. Lubi to co robi, a swoje teksty pisze przede wszystkim w oparciu o dokładny reaserch, dopracowując każdy szczegół. Stawia na ciągły rozwój, zgłębianie wiedzy o sprzęcie komputerowym i poszerzanie zakresu kompetencji. Prywatne zainteresowania w zakresie psychologii i umiejętności artystyczne z powodzeniem wykorzystuje w pracy, tworząc content przyjazny dla czytelnika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl